Достапни линкови

Времето денеска дождливо и посвежо


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен дожд и посвежо, особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер, кој на западот краткотрајно ќе засилува.

Дневната температура ќе се движи од 15 до 25 степени.

XS
SM
MD
LG