Достапни линкови

Во автобуска несреќа во Русија загинаа 6 патници


Автобусот кој се превртел во рускиот регион Башкортостан

Најмалку шест лица загинале, а неколку се повредени во автобуска несреќа во рускиот регион Башкортостан. Во автобусот се превезувале 39 патници. Се уште не се познати причините за несреќата.

Руски новински агенции јавија дека возачот, која ја преживеал несреќата често бил казнуван за брзо возење. Отворена е истрага за случајот.

XS
SM
MD
LG