Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне нестабилно


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните и крајните североисточни делови ќе има појава на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 20 во Маврово до 31 степен во Гевгелија.

XS
SM
MD
LG