Достапни линкови

Со часови се чека на границата со Грција


Граничен премин.

На граничниот премин Евзони со Грција се чека повеќе од четири часа за влез во земјава.

Долгата колона со возила започнува од првата наплатна рампа во Грција и се протега до границата.

И за влез во Грција се чека околу еден час.

XS
SM
MD
LG