Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со појава на локален дожд. Во текот на ноќта облачно со пообилни врнежи од дожд. Утринската температура ќе биде од 7 до 15, а дневната од 19 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 13, а дневната ќе достигне до 26 степени.

XS
SM
MD
LG