Достапни линкови

Бура на крајбрежјата во Преспа, Охрид и Халкидики


Бура на крајбрежјата во Преспа, Охрид и Халкидики
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Невреме на едно од најпосетуваните туристички локации во Грција одзеде човечки животи и направи големи штети. Истата вечер, силна бура предизвика штети и проблеми и во Преспа и Охрид.

XS
SM
MD
LG