Достапни линкови

Силно невреме во Италија


Илустрација

Најмалку 18 лица се повредени при невремето кое проследено со град со големина на портокал, денеска го зафати италијанскиот град Пескара. Италијанските медиуми јавуваат дека повредените се однесени во болница. Патот над градот е напукнат, поради што градоначалникот Карло Масци испрати итна помош на местото на настанот. Силното невреме што изминатите два дена ја зафати Италија предизвика незапаметени поплави. Бурата во централниот дел на Италија исто така може да предизвика проблеми и на патиштата.

XS
SM
MD
LG