Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и нестабилно


Ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи. Утринската температура ќе биде од 11 до 20, а дневната од 20 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната ќе достигне до 26 степени.

XS
SM
MD
LG