Достапни линкови

Трамп против планот на демократите за животната средина


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека бара „практични решенија“ за проблемите со животната средина во САД, додавајќи дека „силната економија е од витално значење за зачувувањето на природата“. Во говорот од Белата куќа тој го критикуваше таканаречениот Зелен нов договор, план предложен од некои демократи за справување со климатските промени во светот.

XS
SM
MD
LG