Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Утринската температура ќе биде од 12 до 18, а дневната 28 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде 18, а дневната ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG