Достапни линкови

Претседателот Пендаровски на регионален самит во Сараево


Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски

Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски денбеска ќе ушествува на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Станува збор за редовна средба на лидерите на која се разговара за унапредувањето на односите меѓу земјите во регионот.

XS
SM
MD
LG