Достапни линкови

Реставрација на Кинески ѕид со стара „технологија“


Реставрација на Кинески ѕид со стара „технологија“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Древниот Кинески ѕид има уништени делови поради забот на времето и милионите чекори на туристите кои го посетуваат. Јавноста реагираше на реставрирањето со бетон и затоа сега работниците реставрираат со старите методи.

XS
SM
MD
LG