Достапни линкови

Трамп: се е под контрола по земјотресот во Калифорнија


Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер синоќа напиша дека ситуацијата била под контрола во јужна Калифорнија која претходно ја погоди земјотрес со сила од 6,4 степени според Рихтеровата скала. Ова е најголемиот земјотрес што го погоди тоа подрачје од 1999 година. Нема извештаи за жртви и за причинета материјална штета. Епицентарот бил регфистриран на околу 240 километри североисточно од Лос Анџелес.

XS
SM
MD
LG