Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне локален дожд


Претпладне ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Поради големата енергија во атмосферата можна е и изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град и силен ветер. Утринската температура ќе биде од 10 до 21, а дневната од 26 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната ќе достигне до 32 степена.

XS
SM
MD
LG