Достапни линкови

Путин во посета на Рим


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин за време на денешната посета на Рим ќе разговара со италијанскиот државен врв, а предвидена е и средба со поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск. Официјална Москва соопшти дека очекува поголема економска сореботка со Италија. Најавено е дека Путин ќе го покани папата да ја посети Русија.

XS
SM
MD
LG