Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне нестабилно


Претпладне ќе биде сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде од 10 до 21, а дневната од 27 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време: Утринската температура ќе биде околу 20, а дневната ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG