Достапни линкови

Убиени 44 лица во напад врз центар за мигранти во Либија


Претставникот на ОН во Либија, Хасан Саламе

ОН соопштија дека најмалку 44 лица се убиени, а повеќе од 130 повредени во воздушен напад врз прифатен центар за мигранти во главниот град на Либија, Триполи. Специјалниот претставник на ОН во Либија, Хасан Саламе го осуди нападот и порача дека е јасно оти се работи за воено злосторство.

XS
SM
MD
LG