Достапни линкови

Шоигу ќе ја предводи истрагата за несреќата на руската порморница


Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоигу пристигна во поморската база во северниот дел на земјата за да ја надгледува истрагата за несреќата на руската подморница. Во пожарот кој изби во подморницата загинаа 14 морнари.

Рускиот претседател Владимир Путин му нареди на Шоигу да се упати кон Североморск, каде се наоѓа базата на северната флота за да ги идентификува причините за трагедијата.

XS
SM
MD
LG