Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе има пороен дожд и грмежи, локално со услови за појава на невреме. Утринската температура ќе биде од 13 до 22, а дневната од 28 до 40 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 19, а дневната ќе достигне до 37 степени.

XS
SM
MD
LG