Достапни линкови

Помошник-генералниот секретар на НАТО Мисироли во Скопје


Знамињата на Северна Македонија и НАТО

Помошник-генералниот секретар на НАТО Антонио Мисироли денеска ќе престојува во СКопје. Предвидено е, меѓу другото, тој да има средба со претседателот на Собранието Талат Џафери, а ќе го посети и Одделот за справување со новите безбедносни предизвици.

XS
SM
MD
LG