Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерен ветер


Ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 27 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската темепартура ќе биде околу 17, а дневната ќе достигне до 34 степени.

XS
SM
MD
LG