Достапни линкови

Времето денеска сончево со слаб ветер


Илустрација - Охридско езеро.

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, со слаб ветер кој ќе дува од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 9 до 18 степени, а максималната од 23 до 33 степени. УВ индексот е 9.

XS
SM
MD
LG