Достапни линкови

Прва Парада на гордоста

Од паркот „Жена борец“ во Скопје до Градскиот Парк денеска се одржа првата Парадата на гордоста за поддршка на припадниците на ЛГБТИ заедницата и за еднакви права на сите луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG