Достапни линкови

Од понеделник многу топло со температури над 30 степени


Архивска фотографија: Момче се разладува во реката Треска на Матка кај Скопје

Од понеделник се најавува многу топло време со максимални температури кои ќе бидат над 30-тиот степен, а во вторник и среда на повеќе места ќе надминат 35 степени.

Од среда до петок, според синоптичарите, се очекува локален краткотраен дожд и грмежи во попладневните часови.

XS
SM
MD
LG