Достапни линкови

Исчезна индонезиски воен хеликоптер


Индонезиски воен хеликоптер со 12 војници исчезна во источната провинција Папуа. Хеликоптер Ми-17 полетал надвор од градот Оксибила до Џајапур , а изгубил контакт пет минути по полетувањето, соопшти воен офицер. Тој изјави дека хеликоптерот ги транспортирал војниците и залихите со храна на граничниот премин во Окбибаб, во близина на Папуа Нова Гвинеја. Во авионот имало 12 војници, меѓу кои и пет гранични чувари. Спасувачките екипи ја пребаруваат областа за да проверат дали авионот се урнал.

XS
SM
MD
LG