Достапни линкови

Две жртви во поплави од обилни врнежи на дожд во Сибир


Поплави во Сибир

Две лица загинале во рускиот регион Сибир за време на поплавите предизвикани од обилните врнежи од дожд, соопштија локалните власти. Во Иркутск е прогласена вонредна состојба откако поплавите погодија три реони по неколку дневните врнежи од дожд. Според властите, брачен пар загинал откако не сакал да го напушти својот дом по наредбата за евакуација.

XS
SM
MD
LG