Достапни линкови

Во Собранието денеска пратенички прашања


Собранието на Република Северна Македонија

На денешната седница на Собранието на Република Северна Македонија ќе бидат поставувани пратенички прашања. За денеска е предвидена и неформална средба на претседателот на Собранието Талат Џафери со претставници на медиумите, на која се разговара за тековните и идните активности на Собранието.

XS
SM
MD
LG