Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 25 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 20. А дневната ќе достигне до 34 степени.

XS
SM
MD
LG