Достапни линкови

Кремљ најави средба на Путин и Трамп на самитот на Г20 во Јапонија


Рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Доналд Трамп

Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Доналд Трамп ќе се сретнат за време на самитот на Г20 во Јапонија во текот на неделава и ќе разговараат за контрола на оружјето и ситуацијата на Блискиот Исток, вклучително и Иран.

Според најавите, средбата ќе се одржи за два дена и ќе трае околу еден час во зависност од лидерите. Се уште нема потврда од американските власти за средбата, иако двете страни покажаа интерес за нејзино одржување на самитот во Осака.

XS
SM
MD
LG