Достапни линкови

Јапонија се надева на решение на трговската војна меѓу САД и Кина


Јапонскиот премиер Шинзо Абе

Јапонскиот премиер Шинзо Абе изјави денеска изрази надеж дека САД и Кина ќе најдат решение за нивната трговска војна преку конструктивен дијалог кога лидерите на двете земји ќе се сретнат на самитот на Г20.

Абе изјави и дека тој сака самитот на Г20 да испрати силна порака на прашања како промоција на слободна трговија, глобален раст врз основа на иновации и дигитална економија.

XS
SM
MD
LG