Достапни линкови

Шефицата на норвешката дипломатија во Скопје


Министерката за надворешни работи на Норвешка Ине Ериксен Сореиде

Министерката за надворешни работи на Кралството Норвешка Ине Ериксен Сореиде, во работна посета на Република Северна Македонија. Таа ќе има тет-а-тет средба со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, по што се планирани пленарни разговори помеѓу делегациите на министерствата за надворешни работи на Република Северна Македонија и Кралството Норвешка.

XS
SM
MD
LG