Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне со дожд


Пртепладне ќе биде сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од 13 до 20, а дневната од 27 до 34 степени. Во Скопје слично време. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната ќе достигне до 32 степена.

XS
SM
MD
LG