Достапни линкови

30 милиони денари за РК „Вардар“ и 1 милион за Алили


Владата донесе одлука да му додели 30 милиони денари на ракометниот клуб „Вардар“ за освоената титула Европски шампион во ракомет, како и одлука да му додели 1 милион денари на Бесир Алили за европската шампионска титула во борење во категоријата кадети.

Владата ќе му додели и 300 илјади денари на тренерот на Алили.

XS
SM
MD
LG