Достапни линкови

Полициска акција во Љуботен за нелегална трговија со тутун


Финансиска полиција денеска во село Љуботен спроведува акција со помош на припадници на МВР. Акцијата, како што соопштуваат од МВР, е за контрола на нелегална трговија со тутун. Акцијата почна утрината и се врши претрес во неколку куќи во селото.

XS
SM
MD
LG