Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од 12 до 19, а дневната од 23 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната до 31 степен.

XS
SM
MD
LG