Достапни линкови

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје


Петер Сијарто

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат заедничка прес-конференција.

XS
SM
MD
LG