Достапни линкови

Претседателот Пендаровски во посета на Германија


Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски

Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски ќе престојува во официцијална посета на Германија. Тој во Берлин со високи воени почести ќе биде пречекан од германскиот претседател Франк Валтер Штајнмаер по што следува средба меѓу двајцата државници.

XS
SM
MD
LG