Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG