Достапни линкови

Сончено но и нестабилно време со појава на град


Претпладне денеска не очекува сончево време со понекаде умерена облачност. Од пладневните часови и особено на североисток ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и услови за појава на град, велат хидрометеоролозите. Температурите ќе се движат од 14 до 35 степени, додека во Скопје од 18 до 34 степени.

Утре ќе дува западен до југозападен ветер кој особено во западните делови и на повисоко ќе засилува, информираат од Управата за хидрометеорлошки работи.

XS
SM
MD
LG