Достапни линкови

Владината реконструкција наредната недела во Собранието


Портпаролот на Владата, Муамет Хоџа

Владиниот портпарол Муамет Хоџа денеска изјави дека се очекува во почетокот на наредната недела Собранието да го усвои предлогот за најавената реконструкција.

Според него, предлогот за промените во владиниот кабинет премиерот Зоран Заев треба да ги достави до крајот на оваа недела. Во меѓувреме, како што наведе Хоџа, Заев ги продолжува консултациите со партиите од коалицијата.

XS
SM
MD
LG