Достапни линкови

„Просперитетни села“ во Узбекистан


„Просперитетни села“ во Узбекистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Илјадници Узбекистанци се принудени да работат „доброволно’ за проектот на претседателот наречен „Просперитетни села“. Мора да градат нови куќи во одредени села, и тоа бесплатно, или ќе сносат последици. Властите тврдат дека луѓето работат доброволно.

Категории

XS
SM
MD
LG