Достапни линкови

Трамп повтори дека ќе се сретне со Путин


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера повторно изјави дека ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин во идната недела на самитот на Г20 во Јапонија. Тој ова го изјави и пред неколку дена, но тогаш Москва соопшти дека не примила никаква потврда од Вашингтон за евентуална средба меѓу двајцата претседатели. Кремљ досега не реагираше навчершната изјава на Трамп. Путин и Трамп последен пат се сретнаа тет-а-тет во јули минатата година во Хелсинки.

XS
SM
MD
LG