Достапни линкови

Пендаровски бара разрешување на Додовска од советот за евроинтеграции


Претседателот Стево Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски го предложил доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ како претставник на неговиот кабинет за член во Националниот совет за евроинтеграции.

Кабинетот на претседателот, како што се наведува во соопштението, бара разрешување на професорката Иванка Додовска, која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на претходниот Кабинет.

XS
SM
MD
LG