Достапни линкови

Првиот виетнамски сноубордер кој тренира во пустина


Првиот виетнамски сноубордер кој тренира во пустина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Професионалниот сноубордер Нгујен Таи Бин, на 29 години, е првиот сноубордер од Виетнам. Тој за прв пат возеше на снег за време на Азиски Зимски игри во 2017 година. Тимот, од кој беше дел и тој, не освоија медали, но горди се вратија дома и продолжија да тренираат.

XS
SM
MD
LG