Достапни линкови

Хаха и Мејмеј против исчезнување на пандите


Хаха и Мејмеј против исчезнување на пандите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Од „див“ татко и заловена мајка, малите близнаци панди сместени во резерват во југозападна Кина, претставуваат успех во борбата за зачувување на овој загрозен на вид.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG