Достапни линкови

Енергично шаренило на карпатските свадби


Енергично шаренило на карпатските свадби
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Традиционалните свадби на Карпатите во западна Украина се визуелно богати а подготовките траат со месеци. Еднаш годишно се организира свадбен фестивал за да се одржуваат традициите во регионот.

XS
SM
MD
LG