Достапни линкови

Средба Меркел - Заев


Средба Меркел - Заев
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Берлин го пречека македонскиот премиер Зоран Заев на средба во врска со датумот за претпристапни преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ.

XS
SM
MD
LG