Достапни линкови

Успехот на ХБО донесе туристи во Чернобил


Успехот на ХБО донесе туристи во Чернобил
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Мини-серијата на ХБО за нуклеарната катастрофа од 1986 година во СССР го зголеми бројот на туристи во Чернобил. Посетителите имаат поголема желба да го видат постапокалиптичниот град, отколку страв од радијација.

XS
SM
MD
LG