Достапни линкови

„Петоци за иднината“ против климатските промени


„Петоци за иднината“ против климатските промени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Движењето Friday's for Future во светот има голем залет. Станува збор за повици до властите да преземат мерки против климатските промени. Овој светски тренд во нашата земја засега има мал одѕив, но присутните се страствени активисти, вели Никола Јовановски. Што има да порача тој?

XS
SM
MD
LG