Достапни линкови

Инстаграм дневник на Ева од Холокаустот


Инстаграм дневник на Ева од Холокаустот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

„Приказните на Ева“ е краток серијал на Инстаграм за 13 годишната жртва во Холокаустот. Видео проектот покажува како би изгледало ако постоеле социјалните мрежи при нацистичките окупации.

Категории

XS
SM
MD
LG